.

Yakut'a Bakış Konveyör Çözümlemeleri

Analiz ve Simülasyon
Yakut’a Bakış

  Yakut Makina’yı diğer firmalardan farklı kılan; proje tasarımı, esnek üretim olanağı, montajı, verdiği süpervizörlük hizmeti ve devreye alması da dahil olmak üzere tüm bu süreci bir ürün ortaya çıkarmanın ötesinde, insanların hayatına kattığı değer olarak görmesidir. Biz bir projenin başlangıcından son aşamasına kadar sadece ürün değil kalite üretiyoruz.  
YAKUT MAKİNA

 

1969

Sn. Erdoğan YAKUTLU tarafından İstanbul'da küçük bir atölye olarak temelleri atılan  Yakut  Makina, kurulduğu yıllarda her türde konveyör sistemleri ve özel tip konveyör zincirleri konularında üretime başladı.

1985-1995

Yer konveyörleri ve özel tip konveyör zincirleri üretimine son vererek, ilerleyen yıllarda “Marka” haline geldiği askılı konveyör sistemleri konusuna yoğunlaştı.

2003

Yakut, askılı konveyör sistemlerindeki tecrübesinin yanında, gelişen teknolojileri de kullanarak  ülkemizde ilk kardan tipi  yer konveyörünün imalatını gerçekleştirdi.

2004 Yakut Makina imalatını, Çorlu/ Tekirdağdaki fabrikasına taşıdı.

2008

Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren Yakut Makina, müşterilerinden gelen özel istekler doğrultusunda standart olarak ürettiği konveyör sistemleri üzerinde, birtakım değişiklikler yaparak farklı zincir hatvelerinde ve değişik tiplerde özel üretim konveyörler üretmeye başladı.

2012

Yakut Makina 2012 yılının son çeyreğinde, Türkiye de bir ilk olan, Power & Free konveyör sistemi imalatına başladı.

2014

Yıl sonu itibariyle 4. Power&Free konveyör  projesi başarıyla faliyete geçirilmiştir.