.

Yakut'a Bakış Konveyör Çözümlemeleri

Analiz ve Simülasyon

Analiz ve Simülasyon

1990'ların ortalarından bu yana, bilgisayar destekli mühendislik (CAE) sanayi  giderek olayların gerçekçi simülasyonlarını oluşturmaya odaklanmıştır. Simülasyon teorik yada fiziksel olarak büyük bir yatırım yapılmadan önce gerçek bir sistemin fiziksel materyallerinin, bilgisayar ortamında modellendikten sonra bu model ile sistemin işletilmesi amacına yönelik olarak , sistemin davranışını anlayabilmek veya değişik stratejileri değerlendirebilmek için deneyler yürütülmesi, bu sistemlerin özelliklerini ve davranışlarını bilgisayar aracılığıyla değerlendiren bir tekniktir.
Yakut Makina, ürettiği konveyör sistemlerine ve katı model tasarımlarına sonlu elemanlar analizi (FEA)  ve simülasyon uygulamaktadır.

     Üretim gamındaki ürünlerin kritik noktalarına simülasyon uygulayarak kombine hareket, stres analizi ve çevresel faktörlerin, daha geniş bir aralıkta dikkatle işlenmesi gibi birçok olay rahatlıkla izlenebilmekte ve böylece kullanım esnasındaki doğabilecek sıkıntıların önüne geçilmektedir.

Taşınacak yükün, "C" tipi turnet taşıyıcı zincir bağlantı adaptöründe oluşturacağı sehimin
izin verilen miktarda olup olmadığının analizi

 

Bir Planlama Aracı olarak Simülasyon

Yakut Makina, üretim başlamadan önce, simülasyon ile konveyör ekipmanlarının gerçek zamanlı birleştirme görüntülerini görüntüler.

Kullandığı simülasyon sayesinde ekipmanların tasarım anında potansiyel sistem çarpışmalarını tanımlar ve sistem modifikasyonu ile alternatif tasarım sağlanır.

Yakut, simülasyon vasıtasıyla imalat öncesi konveyör sisteminin bitmiş halini çalışır vaziyette önceden test ederek olası sorunların önüne geçmeyi hedefler.

İlgili görseller: