.

  Firma Profili

Kalite Politikamız

1969 Yılında Sn. Erdoğan Yakutlu tarafından kurulan Yakut  Makina ve Zincir San. Ltd. Şti.  bugün Tekirdağ / Çorlu’ da 11.000 m² alanda kurulu 3.200 m² lik modern fabrikasında gerçekleştirdiği askılı konveyör sistemleri üretimi ile ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşları arasındaki yerini almıştır.

Başta metal boyama sektörü olmak üzere, tekstilden emayeye, otomotivden beyaz eşyaya, farklı birçok endüstride kullanılan askılı konveyör sistemlerinde, Türkiye ihtiyacının %70‘den fazlasını  Yakut Makina karşılamaktadır. İhraç edilen konveyör sistemleri, başta Ortadoğu  ve BDT ülkeleri olmak üzere 54 ülkede hizmet vermektedir.

Yıllardan beri edindiği bilgi ve tecrübenin yanında kalite konusunda gösterdiği titizlik, Yakut Makina’yı ülkemizin yanı sıra yurt dışında da güvenilen ve tercih edilen bir “Marka” haline getirmiştir.

Yakut Makina, sektörde lider olmanın verdiği sorumluluk anlayışı içinde, 50 yıllık bilgi birikimiyle birçok ilk' e imza atmış olmanın gururunu taşımaktadır. Uzman kadrosu ve yerleşmiş kalite bilinciyle birlikte kendisine duyulan güvene layık olmaya çalışarak faaliyetlerini sürdürmektedir.